معاون کمیته امداد استان زنجان:

زکات فطره مردم زنجان به مرز ۵ میلیارد ریال رسید

به گزارش یاوران زکات به نقل از خبرگزاری فارس رضا حسنلو اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته زکات فطره مردم مومن و روزه‌دار توسط دبیرخانه شورای زکات جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به اینکه امسال بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله شیخ علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان و رئیس شورای زکات استان امسال مبلغ زکات فطره به ازای هر شخص ۵۰ هزار ریال تعیین شده بود، بیان کرد: بر همین اساس زکات فطره مردم استان زنجان در پایگاه‌های دبیرخانه شورای زکات، مساجد میزبان نماز عید فطر و همچنین مصلی‌های نماز جمعه جمع‌آوری شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه با همکاری هیئت امنا و معتمدان محل ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال زکات فطره، کفارات عمد و غیرعمد، زکات فطریه سهم سادات جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به اینکه از مبلغ اعلام شده ۴ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال زکات فطره بود، بیان کرد: همچنین ۴۶ میلیون ریال از این مبلغ نیز مربوط به فطریه سهم سادات بود.

حسنلو با بیان اینکه میزان کفارات عمد و غیرعمد جمع‌آوری شده در استان زنجان نیز ۴۶۰ میلیون ریال بود، اضافه کرد: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده زکات فطره مردم مومن و روزه‌دار زنجان در همان روز عید فطر در بین نیازمندان شناسایی شده بر اساس اولویت توزیع شد.

وی با بیان اینکه امسال همه مبالغ جمع‌آوری شده در قالب زکات فطره بدون واریز به حساب امداد، به صورت مستقیم به حساب نیازمندان واریز شد، اظهار کرد: همچنین مبالغی را که توسط کمیته امداد در معابر و مصلاها جمع‌آوری شد نیز به حساب نیازمندان شناسایی شده تحت پوشش امداد، بهزیستی و موسسات خیریه واریز شد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه از آمادگی کمیته امداد در سایر روزهای سال برای دریافت زکات فطره مردم استان خبر داد و گفت: هم‌شهریانی که در زمان تعیین شده برای جمع‌آوری زکات فطره موفق به تحویل زکات خود نشوند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر امداد در سطح استان و یا خانه انفاق، احسان و نیکوکاری این مبالغ را تحویل امدادگران دهند.

به گزارش فارس، امسال مبلغ کفاره برای کسانی که با عذر شرعی موفق نشدند روزه بگیرند، ۱۵ هزار ریال و برای کسانی که به صورت عمدی روزه خود را باطل کرده‌اند، ۹۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۶:۴۹ ق٫ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. +1

    باسلام.
    وبسایت فوق العاده با محتوا و موثری دارید.به وبلاگ ما هم سر بزنید و نظر خودتان را بنویسید. با تشکر حلقه شجره طیبه صالحین دبیرستان شاهد.
    ادرس:basijshahedaliabad.blogfa.com

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه