آیت‌الله عالمی:

زکات مرحم زخم محرومان جامعه است

به گزارش یاوران زکات به نقل از خبرگزاری رسا، آیت‌الله حسن عالمی، رییس شورای زکات کشور و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در همایش شورای زکات استان مرکزی، زکات را وسیله قوت نیازمندان و ازدیاد ثروت عنوان و تصریح کرد: پرداخت زکات نه تنها سبب کم شدن مال نمی شود بلکه برآن می افزاید.

آیت‌الله عالمی، با بیان اینکه اهمیت زکات در دین اسلام به اندازه‌ای است که در ردیف مهم ترین عبادات قرار گرفته است، گفت: در بسیارى از موارد، زکات همراه با نماز ذکر شده، و حتى شرط قبولى نماز به پرداخت زکات منوط شده است.

زکات وسیله آزمایش ثروتمندان و رفع نیاز فقرا است

رییس شورای زکات کشور با بیان این که زکات مرحم زخم افراد محروم در جامعه است اظهار داشت: زکات وسیله آزمایش ثروتمندان و رفع نیاز فقرا است و اگر ثروتمندان زکات می دادند فقیر و محتاجی باقی نمی ماند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت تبلیغات در احیای این فریضه الهی و بیان فواید پرداخت و مضرات امتناع از پرداخت آن خاطر نشان کرد: باید تبلیغات در احیای زکات به گونه ای باشد که کشاورزان دغدغه پرداخت آن را داشته باشند.

رییس شورای زکات کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در شورای زکات کشور خاطر نشان کرد: شورای زکات در نخستین جلسه برگزار شده در سال جاری مصوب کرده است که ۶۰ درصد میزان زکات برای فقرا و ۴۰ درصد آن برای طرح های نیمه کاره عمرانی مصرف شود.

آیت‌الله عالمی در پایان ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: وجود آیت الله دری نجف آبادی برکتی برای استان مرکزی است و باید قدر این نعمت را دانست.

گفتنی است؛ در این جلسه حجت الاسلام درستکار امام جمعه شهرستان فراهان و حسنی فرماندار آشتیان پیشنهاداتی را در خصوص احیای زکات ارائه کردند.

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲:۴۲ ب٫ظ

دیدگاه