حجت‌الاسلام محمد سلیمانی

جمع‌آوری ۱۳ میلیارد ریال زکات در جنوب کرمان

حجت‌الاسلام محمد سلیمانی امروز در جیرفت اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر در کشور ستاد زکات در کمیته امداد امام خمینی راه‌اندازی شد که در منطقه جنوب کرمان هم با توجه به کشاورزی بودن منطقه این موضوع مورد توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات از دستورات اسلامی است که مردم منطقه همواره به آنچه در مستحبات و واجب توجه داشته‌اند، تصریح کرد: برگزاری همایش‌های شهرستانی و منطقه، دیوارنویسی، برگزاری مسابقه‌های مقاله‌نویسی و انشاء با موضوع زکات در مدارس، توزیع کتاب و سی‌دی، برگزاری جلسات آموزشی برای عاملان زکات و … از جمله اقدامات تبلیغی ستاد زکات در جنوب کرمان است که رشد چشمگیر پرداخت در منطقه را به دنبال داشته است.

سلیمانی با اشاره به استفاده از ظرفیت مبلغان در ایام ماه مبارک رمضان و محرم در راستای تبلیغ پرداخت زکات افزود: زکاتی که توسط مردم در روستاها پرداخت می‌شود برای کارهای عام‌المنفعه در همان محل مانند ساخت غسالخانه، مسجد و حسینیه، روشنایی معابر و … با توجه به نیاز هر روستا هزینه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت زکات مستحب در منطقه مورد توجه است که در این راستا بیش از یک‌هزار اصله درخت در طرح شجره طیبه پلاک‌کوبی شده است که ثمرات آن به فقرا و نیازمندان پرداخت می‌شود.

مسئول اجرایی ستاد زکات جنوب کرمان گفت: طی سال گذشته ۱۳ میلیارد ریال زکات واجب و مستحب در جنوب کرمان توسط ستاد زکات جمع‌آوری شده است که با توجه به برنامه‌های تبلیغی انجام شده و مشاهده نتایج عام‌المنفعه آن توسط مردم در سال‌جاری شاهد رشد دو برابری آن هستیم.

سلیمانی با اشاره به احادیث ائمه(ع) در زمینه پرداخت زکات ادامه داد: با توجه به کشاورزی و دامداری بودن منطقه جنوب کرمان به مردم توصیه داریم برای نزول رحمت الهی زکات را پرداخت کنند.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۷ ب٫ظ

دیدگاه