به همت روحانی روستا :

تشکیل شورای زکات روستای وادقان/کاشان

به گزارش یاوران زکات به نقل از روابط عمومی دهیاری وادقان، با پیشنهاد و همکاری شایسته کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کاشان، شورای زکات روستای وادقان تشکیل شد.

در عصر جمعه مورخه ی ۲۰ آذرماه در محل خانه عالم روستای وادقان اولین جلسه شورای زکات با حضور اعضاء محترم و حجت‌الاسلام سهراب زاده مسوول محترم زکات شهرستان کاشان و نماینده کمیته امداد امام خمینی (ع) تشکیل و تبیین اصول شکل گیری این شورا و بایدها و نبایدهای آن و نیز مبادی اخذ زکات واجب و مستحبى مبتنی بر موازین شرعی و بومی در دستور کار قرار گرفت.

یاد آور می شود که در شام جمعه حجت الاسلام سهراب زاده با حضور در جمع نمازگزاران مسجد جامع وادقان،  اهالی محترم روستا را در جریان کم و کیف تشکیل شورای زکات وادقان قرار دادند و رهنمودهایی پیرامون اهمیت زکات در اسلام بیان فرمودند.

از نکات برجسته این تشکیلات، طرح شجره ی طوبی می باشد که در آن کشاورزان و باغداران محترم، محصول یک یا چند درخت از مجموعه درختان باغ خویش را طی مدتی معین مثلا ۵ سال به نیت زکات مستحبى نذر فقرا و مستمندین روستا می نماید و درختان مشخص شده با تابلوهای های مزین بنام ایمه اطهار (ع) پلاک کوبی می گردند. یکی دیگر از موارد کاربردی این طرح جمع آوری و واریز مساعدت ها و اعانات مردمی است که قرار است در پروژه های عمرانی روستا هزینه گردد با این توضیح که مبلغ جمع آوری شده به حساب زکات کمیته امداد واریز می گردد و ظرف ۴۸ ساعت بعد، قابل برداشت است آنهم به اضافه ۱۰ الی ۱۵ درصد مبلغ اضافه شده توسط کمیته امداد به مبلغ اولیه.

لازم به توضیح است که در حال حاضر حجت الاسلام شیخ حسین صابری امام جماعت مسجد جامع وادقان به عنوان رییس شورای زکات و آقای سید حمید رضا ناظری صباغی رییس شورای اسلامی روستا به عنوان نایب رییس و روح اله اکبریان دهیار وادقان به عنوان دبیر و رابط شناخته می شوند.

آقایان جواد ناظمی به نمایندگی از پایگاه بسیج المهدی(عج)، روح اله مصلحی به نمایندگی از کانون فرهنگی هنری شهدای مسجدجامع، حاج محمود رسولی و محمدرضا ذوالفقاری و حاج غلامرضا اکبریان به نمایندگی از کشاورزان و باغداران و حاج غلامحسین خلیلی و ابوالفضل فلاحیان و رمضانعلی خاموشی به عنوان معتمدین محلی از دیگر اعضاء حاضر در شورای زکات روستای وادقان می باشند.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۷ ق٫ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +1

  سلام. باتشکر از سایت خوب شما

  1. 0

   با سلام
   ممنون از لطف جنابعالی

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه