امام جمعه پلدختر:

زکات باعث پاکی و تزکیه انسان و جامعه می‌شود

حجت‌الاسلام محمد سوری

حجت‌الاسلام محمد سوری امشب در جلسه شورای زکات پلدختر با عرض تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: زکات متعلق به اموال است و از اموال باید زکات بگیریم و زکات باعث پاکی و تجزیه انسان می‌شود.

سوری با بیان اینکه اموال شما با پرداخت زکات پاک می‌شود، گفت: آخر عمر باید دنیا را ترک کنیم و ورود دنیا به اختیار خودمان نبوده است.

وی گفت: کسانی که از نظر مالی وضع خوبی دارند، باید نحوه پرداخت زکات را بدانند که چه موقع باید پرداخت کرد، از این‌رو بعضی از افراد زکات می‌دهند، ولی موارد پرداخت را نمی‌دانند و این خود یک آفت است.

سوری با بیان اینکه فقرا و مسکین در اولویت هستند، گفت: زکات را باید به فقیر پرداخت کنید، تا جایی که می‌توانید باید فقرا را در نظر بگیریم نه اینکه در ساخت و ساز مساجد و جاهای عام‌المنفعه مصرف کنیم، از این‌رو فقرا و مساکین باید در اولویت باشند.

این مسوول با بیان اینکه حتی عاملان زکات را در ردیف این‌ها قرار می‌دهند، گفت: کسی که می‌رود و زکات را جمع‌آوری می‌کند، گرچه از نظر مالی هم خیلی خوب هستند، ولی جزو عاملان است و مقداری از این زکات را باید به آن‌ها بدهیم.

سوری گفت: افرادی هستند که کمک می کنند ولی نیت زکات نمی کنند این خود جزو زکات است.

امام جمعه پلدختر با اشاره به بحث زکات افزود: زکات می‌تواند در راه فی سبیل الله و یا در تبلیغ دین باشد.

سوری گفت: بحث زکات و نحوه جمع‌آوری باید در شورای زکات به معنای واقعی کلمه باشد و زکات در کمیته امداد نیاز به ساماندهی دارد و بیشتر فقرا باید مد نظر باشند.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷ ب٫ظ

دیدگاه