مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان درگز

جمع آوری فقط ۶میلیون تومان فطریه در درگز

به گزارشیاوران زکات به نقل از  درگزخبر، حمیدرضا براتزاده مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان درگز در خصوص مبلغ جمع آوری شده فطریه در شهرستان درگز به خبرنگار ما گفت: پرسنل و نیروهای داوطلب در روز عید فطر در محلهای مشخص شده در شهر و بخش های سه گانه شهرستان مستقر شدند و مبلغ ۶میلیون تومان فطریه و ۷۰۰هزار تومان کفاره جمع آوری نمودند که با وجود اندک بودن آن مطابق با مسایل شرعی هزینه شد.

وی در خصوص ناچیز بودن فطریه جمع آوری شده گفت: حجم کلی فطریه در شهرستان مبلغی حدود صد میلیون تومان برآورد می شود که متاسفانه  بعضی از گروه های خریه با داشتن حدود ۱۰ الی ۲۰ نفر معلول در روز عید فطر بیشتر از کمیته امداد که ده هزار نفر را مورد پوشش قرار می دهد؛ پایگاه جمع آوری فطریه مستقر نمودند که باید این امر توسط مسئولین شهرستان در سال آینده مورد نظارت قرار گیرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص جمع آوری زکات گندم و جو گفت: در روزهای اخیر جهت جمع آوری گندم و جو در سطح شهرستان ۱۰۰۰ کیسه مخصوص توزیع شد که حدود ۶ تن گندم و جو جمع آوری شد که بین نیازمندان به صورت سبد کالا توزیع شد.

براتزاده با بیان اینکه از ۲سال پیش این نهاد به صورت جدی در عرصه جمع آوری زکات وارد عمل شده است تصریح کرد: فرهنگ سازی وآشنایی مردم با اثرات پرداخت زکات در حوزه آبادانی مناطق توسط این نهاد از مهم ترین دلایل رواج پرداخت زکات در جامعه خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه کمک به فقرا و نیازمندان باید در اولویت هزینه کردن زکات جمع‌آوری شده باشد، گفت: سزاوار نیست که ما در سطح شهر و یا روستای خود فقیر و نیازمند داشته باشیم، اما اولویت زکات را به اجرای کارهای عمرانی بدهیم.

وی در پایان از خرین خواست: جهت سازماندهی کمک های مردمی خود از طریق کمیته امداد اقدام نمایند و زکات دهندگان نیز می تواند موارد مصرفی زکات را خود شرط کند تا در همان مورد هزینه شود.

00

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۲ ب٫ظ

دیدگاه